Firma sprzątająca - jak pozyskać klientów?

Zastanawiasz się w jaki sposób firma sprzątająca może osiągnąć sukces na rynku usług - w jaki sposób pozyskuje klientów i o czym należy pamiętać prowadząc tego rodzaju firmę? Zwróć uwagę na zapotrzebowanie i zapoznaj się z tym jak rozwijają się np. firmy sprzątające z Poznania. Wielu właścicieli firm i zakładów pracy nie ma czasu na sprzątanie. Czynności takie jak np. mycie okien i podłóg, doczyszczanie posadzek, a także mycie witryn sklepowych lub sprzątanie po budowie, to zadania, które wymagają zaangażowania, sprawności i odpowiedniego sprzętu. Firmy sprzątające łączą te wszystkie cechy i bardzo często są również wynajmowane przez indywidualne osoby zlecające sprzątanie mieszkania lub domu. 

Własna firma sprzątająca a konkurencja

Jak pozyskać klientów, kiedy firma sprzątająca nie jest jeszcze na tyle doświadczona, by utrzymywać się np. z pozytywnych rekomendacji lub stałych zleceń? Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań trzeba uświadomić sobie obecność konkurencji i atut zarejestrowanej działalności. Zlecenia na sprzątanie przyjmują często kobiety, studenci i seniorzy, których działalność nie jest nigdzie zarejestrowana. Skorzystanie z ich usług wymaga od zamawiającego inwestycji w sprzęt i środki chemiczne - firma sprzątająca nie tylko je posiada, ale też dopasowuje do czyszczonych materiałów i powierzchni. To duża zaleta zapewniająca bezpieczeństwo sprzątania i ochronę rzeczy (np. mebli), które nierzadko bywają kosztowne.

Jak pozyskać klientów? Skorzystaj ze strony innej firmy sprzątającej

Inwestycja w działania marketingowe (zwłaszcza internetowe) zawsze przynosi korzyść. Na początku działalności warto jednak zapoznać się z działaniami w tym zakresie. Dobrym sposobem na rozkręcenie biznesu jest, idąc śladem innych firm o tym profilu, zarejestrowanie się na portalu Czysty Business. W ten sposób można szybko pozyskać pierwszych klientów, którzy - jeśli będą zadowoleni z usług - z pewnością wrócą i podejmą dalszą współpracę. Wystarczy, że zarejestrujesz się jako wykonawca, stworzysz swoją wizytówkę, a przy każdym wejściu na swój profil, zaakceptujesz interesujące Cię zlecenia. 

Krok 1

Składasz zlecenie on-line
– oszczędzasz czas!

Krok 2

Wybierasz odpowiednią dla siebie ofertę
– oszczędzasz pieniądze! (środki)

Krok 3

Akceptujesz i oceniasz wykonanie usługi
– i posprzątane!

Krok 4

Za usługę płacisz on-line
– czysty business!

Zamów usługę sprzątania Zadzwoń