Jak założyć firmę sprzątającą? O czym pamiętać?

Chcesz rozpocząć własny biznes? Sprawdź jak założyć firmę sprzątającą i rozwiń usługi, o które starają się zarówno instytucje, jak i prywatni klienci. Szkoły, szpitale, biura, restauracje, biblioteki... - każde z tych miejsc potrzebuje perfekcyjnego porządku i zachowania higieny dla bezpieczeństwa i komfortu pracowników, gości czy pacjentów. Możesz być właścicielem najbardziej prosperującej działalności gospodarczej w Twoim mieście!

Jak założyć firmę sprzątającą? 

Wraz ze wzrostem tempa życia, wzrosło też zapotrzebowanie na usługi sprzątające. Przed przystąpieniem do formalności warto jednak zrobić dokładną analizę konkurencji działającej w najbliższym regionie. Zastanów się nad tym co dokładnie ma obejmować oferta Twojej firmy i przygotuj plan. Zatrudnieni pracownicy mogą sprzątać wyłącznie prywatne mieszkania lub np. czyścić magazyny i hale produkcyjne. Po stworzeniu planu, zajmij się formalnościami i wygospodarowaniem budżetu na marketing. 

Założenie firmy sprzątającej - formalności 

Nie wiesz jak otworzyć firmę sprzątającą, ale obawiasz się, że liczba formalności jest zbyt duża? Współcześnie założenie firmy zajmuje kilkanaście minut i możesz to zrobić przez Internet. Wystarczy, że wypełnisz wniosek CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) i podpiszesz go profilem zaufanym (założonym np. przez stronę internetową swojego banku). We wniosku określisz m.in. rodzaj firmy (np. jednoosobową działalność gospodarczą) i rodzaj podatku, który zobowiążesz się płacić. Możesz również od razu dołączyć wniosek o ubezpieczenie. Osoby, które preferują tradycyjne rozwiązania, zakładają firmę sprzątającą wypełniając te same wnioski w Urzędzie Skarbowym lub Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - w obecności i z pomocą urzędników. 

Firma sprzątająca a marketing internetowy

Otworzyć firmę sprzątającą to jedno, ale utrzymać ją - to kolejne wyzwanie. W prowadzeniu firmy ważną kwestią jest rozwój jej zasięgu. Najlepsze narzędzie stanowi dzisiaj Internet, dlatego warto wykorzystać jego potencjał. Zanim założysz firmę sprzątającą, wyznacz konkretne fundusze na działania marketingowe w Internecie - np. reklamy, kampanie, stworzenie i pozycjonowanie własnej strony internetowej. To właśnie dzięki Internetowi pozyskasz zarówno pierwszych, jak i kolejnych klientów. 

Krok 1

Składasz zlecenie on-line
– oszczędzasz czas!

Krok 2

Wybierasz odpowiednią dla siebie ofertę
– oszczędzasz pieniądze! (środki)

Krok 3

Akceptujesz i oceniasz wykonanie usługi
– i posprzątane!

Krok 4

Za usługę płacisz on-line
– czysty business!

Zamów usługę sprzątania Zadzwoń