Firma sprzątająca? 6 wskazówek jak wybrać i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Kończysz właśnie remont mieszkania? A może potrzebujesz szybkiej deratyzacji w zakładzie pracy? Skuteczne usługi oferuje dzisiaj niejedna firma sprzątająca. Warto więc wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert - nie tylko po to, by efekt zrealizowanej usługi był doskonały, ale też po to, aby wszystkie działania przebiegały sprawnie. Zapoznaj się z 6 wskazówkami i sprawdź na co patrzeć przy wyborze usługi sprzątającej. 

Serwis sprzątający - jak wybrać? 

Zachowanie czystości i uporządkowanie rzeczy wiąże się z wieloma korzyściami - zwłaszcza w miejscach pracy. Gwarantuje profesjonalny wizerunek, bezpieczeństwo pracowników i ich lepszą wydajność. Właśnie dlatego wiele działań warto zlecić fachowcom, których łatwo rozpoznasz, jeśli weźmiesz pod uwagę poniższe kwestie.

1. Dbanie o kontakt z klientem

Pierwszą i najważniejszą sprawą, na którą warto zwrócić uwagę jest udostępnienie danych kontaktowych przez firmę i klarowne udzielanie wszystkich istotnych informacji. Jeśli jeszcze przed rozpoczęciem współpracy,  kontakt jest utrudniony, to lepiej zrezygnować z usług danej firmy. Profesjonalna firma sprzątająca ceni relację z klientem i dba o dobry kontakt.

2. Elastyczność terminów 

Na co patrzeć przy wyborze serwisu sprzątającego? Na możliwości realizacji usług w dowolnym terminie, o dowolnej porze. To ważne zarówno przy działaniu regularnym, jak i interwencyjnym. Za pośrednictwem portalu Czysty Business możesz zamówić usługi sprzątające dopasowane do Twojego czasu - Ty decydujesz o tym kiedy serwis sprzątający umyje okna w Twojej restauracji, skosi trawnik przed domem czy posprząta biuro.

3. Terminowość

Wyznaczony termin realizacji zadania nie powinien być dyskutowany i zmieniany przez serwis sprzątający. Realizacja zlecenia w uzgodnionym dniu i o uzgodnionej godzinie świadczy o profesjonalizmie firmy i dbaniu o relację z klientem. 

4. Doświadczenie firmy sprzątającej

Niezależnie od rodzaju zlecanych usług, kieruj się doświadczeniem firmy sprzątającej. Chociaż odkurzanie czy mycie podłogi wydaje się być łatwym zadaniem, wymaga wiedzy na temat właściwości materiałów - np. mebli czy paneli. Doświadczeni pracownicy potrafią dostosowywać środki chemiczne do konkretnych powierzchni - tak by nie tylko wyczyścić, ale i wzmocnić ich odporność na zabrudzenia. 

5. Różnorodność usług

Jak jeszcze przeglądać oferty, by wybrać najlepszą firmę sprzątającą? Sprawdzaj je oferty pod kątem kompleksowości usług. Jeśli wykonywane są wyłącznie podstawowe czynności, warto rozejrzeć się za usługami zapewniającymi całościowe działania. Musisz mieć pewność, że jeśli zamawiasz np. cykliczne sprzątanie biur, to za każdym razem serwis sprzątający usunie kurz z mebli, umyje podłogi, podleje kwiaty czy zdezynfekuje pomieszczenia sanitarne. 

6. Dojazd do klienta 

Za pośrednictwem portalu Czysty Business firmy sprzątające oferują usługi, które wyróżniają się szybkim dojazdem do klienta, o dowolnej porze. Nie ograniczają się przy tym wyłącznie do jednej lokalizacji - usługę za pośrednictwem portalu zamówisz też na terenie miejscowości zlokalizowanych w promieniu ok. 50 km. Każda rzetelna firma sprzątająca powinna oferować sprawny dojazd do klienta.  

Profesjonalne firmy sprzątające 

Jeśli wiesz już na co zwracać uwagę przy wyborze usługi sprzątającej, szybciej znajdziesz dobrą firmę. Możesz wypełnić formularz na portalu Czysty Business i tam wybrać fachowców, którzy bazując na doświadczeniu, elastyczności i szybkim dotarciu do klienta, starannie posprzątają biura, supermarkety, magazyny czy hale produkcyjne.

Krok 1

Składasz zlecenie on-line
– oszczędzasz czas!

Krok 2

Wybierasz odpowiednią dla siebie ofertę
– oszczędzasz pieniądze! (środki)

Krok 3

Akceptujesz i oceniasz wykonanie usługi
– i posprzątane!

Krok 4

Za usługę płacisz on-line
– czysty business!

Zamów usługę sprzątania Zadzwoń