Korzyści z zatrudnienia firmy sprzątającej

Komu zlecić regularne dbanie o czystość i porządek w miejscu pracy? Chociaż możliwości jest kilka, najwięcej korzyści zapewnia zewnętrzna firma sprzątająca. Zachowanie porządku w biurach, sklepach, magazynach i innych przestrzeniach, wpływa na efektywność pracowników, ich poczucie komfortu i bezpieczeństwo, ale też wizerunek firmy. Korzystanie z firmy sprzątającej zapewnia wykonanie usługi profesjonalnie, szybko i przy użyciu specjalistycznego sprzętu i środków czystości. Z tego artykułu dowiesz się o innych zaletach współpracy z tego typu firmami.

Firma sprzątająca - 4 najważniejsze korzyści 

Sprzątanie miejsca pracy warto zlecić fachowcom niezależnie od branży zawodowej i tego czy prowadzisz biuro, restaurację, hale magazynowe, sklep odzieżowy. Poznaj 4 korzyści z zatrudnienia firmy sprzątającej i porównaj ją z perspektywą zatrudnienia pracownika. Jakie są plusy powierzenia swojej przestrzeni specjalistom?

1. Tańsze koszty zatrudnienia

Samodzielne zatrudnienie osoby sprzątającej jest droższe niż skorzystanie z usług zewnętrznej firmy. Outsourcing zadań związanych z utrzymaniem porządku i czystości pozwala zredukować koszty stałe w firmie oraz przenieść na podmiot zewnętrzny ryzyka związane z zatrudnianiem pracowników na umowę o pracę, do realizacji tych zadań. Właściciel miejsca pracy opłaca jedynie usługę sprzątania, nie ponosi kosztów związanych z utrzymaniem pracownika.

2. Profesjonalny sprzęt i środki chemiczne bez dodatkowych kosztów

Sprzątanie na własną rękę wiąże się z dodatkowym zakupem środków chemicznych. Zatrudnienie firmy sprzątającej obejmuje zwykle nie tylko samą czynność sprzątania, ale też zapewnienie odpowiedniego sprzętu i produktów czyszczących. To szczególnie ważne w przypadku np. czyszczenia hal i terenów wielkopowierzchniowych, gdzie wskazane jest mycie posadzki przy użyciu maszyny czyszczącej. Firma sprzątająca dysponuje też np. odkurzaczami wodnymi i specjalnymi urządzeniami do prania tapicerki, co ostatecznie wpływa na sprawność działania i pozytywny efekt.

3. Elastyczność godzin pracy

W planowaniu sprzątania miejsca pracy, ważną kwestią jest możliwość dostosowania usług do warunków i potrzeb danej przestrzeni. To właściciel firmy powinien decydować o wykonywanych czynnościach (np. mycie okien, podłóg, dezynfekcje urządzeń) i częstotliwości ich wykonywania. Elastyczność planu zdecydowanie łatwiej zagwarantuje firma sprzątająca niż zatrudniony pracownik na pełen etat - np. z powodu choroby może być wymagana szybka zmiana planów. Wykorzystując portal Czysty Business z łatwością znajdziesz firmę, która posprząta Twój obiekt w wyznaczonych przez Ciebie godzinach.

4. Elastyczność współpracy

Zewnętrzna firma sprzątająca nie oznacza zobowiązującej, długoterminowej umowy - chyba, że właśnie tego oczekujesz. Wielu właścicieli lokali decyduje się jednak na wynajęcie firmy sprzątającej w ramach jednorazowej akcji lub regularnego sprzątania w ustalonych terminach. W ten sposób dostosujesz działania do swojego miejsca pracy i nie musisz martwić się o np. kilkumiesięczne okresy wypowiedzenia.

Wybór firmy sprzątającej 

Znalezienie i zatrudnienie doświadczonej firmy sprzątającej zapewnia portal Czysty Business. Wypełnienie formularza i określenie własnych oczekiwań to najlepszy sposób na znalezienie i dopasowanie zewnętrznych usług sprzątających. Portal umożliwia szybkie i sprawne zaspokojenie potrzeb w zakresie utrzymania czystości.

Krok 1

Składasz zlecenie on-line
– oszczędzasz czas!

Krok 2

Wybierasz odpowiednią dla siebie ofertę
– oszczędzasz pieniądze! (środki)

Krok 3

Akceptujesz i oceniasz wykonanie usługi
– i posprzątane!

Krok 4

Za usługę płacisz on-line
– czysty business!

Zamów usługę sprzątania Zadzwoń