Czyste miejsce pracy a jakość i wydajność pracowników

Jak czystość i porządek wpływają na pracę? 

Z zachowaniem porządku w pracy jest dokładnie tak jak z zachowaniem porządku w domu - uporządkowane rzeczy wprowadzają harmonię i dają więcej energii. Zmieniają przede wszystkim atmosferę miejsca, w którym przebywasz. Bałagan może być równoznaczny z problemem znalezienia na przykład przedmiotów, co może prowadzić do frustracji i konfliktów. Poznaj plusy dbałości o estetykę i higienę miejsca pracy i zastosuj je w swojej firmie. 

Wyższy stopień koncentracji

Nie bez powodu mówi się, że porządek na biurku, to porządek w głowie. Poukładane papiery, akcesoria, notatki czy dokumenty dają wrażenie kontroli i harmonii. Od kontroli nad rzeczami bardzo łatwo do kontroli nad zadaniami - ich ilością, planowaniem czy przebiegiem. Porządek nie może jednak dotyczyć wyłącznie biurka i artykułów papierniczych, ale całej przestrzeni zawodowej. Regularna dbałość o jej higienę, polegająca na usuwaniu kurzu, opróżnianiu pojemników ze śmieciami, odkurzaniu, myciu podłóg, a także dezynfekcji urządzeń sanitarnych czy kuchennych, to podstawowe działania zapewniające komfort pracy. 

Większa motywacja i chęć do pracy

W brudnej i nieuporządkowanej przestrzeni, motywacja do pracy znacząco spada. Udowodniono to w licznych badaniach, w których zadania o takich samych poziomach trudności zlecano grupom zamkniętym w przestrzeniach bałaganu i ładu. Entuzjazm i większa chęć do podejmowania trudniejszych zadań była cechą grupy przebywającej w czystym środowisku, w którym wszystko jest na swoim miejscu. 

Niższy stopień stresu

Czysta przestrzeń wpływa pozytywnie na zachowanie zdrowia psychicznego, co jest równoznaczne ze zmniejszeniem poziomu stresu. Jak to możliwe? To proste, bałagan to chaos, zmusza do zajmowania się wieloma sprawami jednocześnie i może psychicznie przytłaczać. W ten sposób cenna energia, która mogłaby być spożytkowana na wykonywanie zadań, zostaje rozproszona.

Zdrowie pracowników

Brak higieny w miejscu pracy to bakterie, których nadmiar może stać się przyczyną rozwoju choroby w całym zespole. Tym samym rośnie ryzyko absencji pracowników z powodu choroby. Indywidualna odporność organizmu to tylko jedna kwestia w walce z zarazkami - najważniejsze jest ich usuwanie, na przykład poprzez dbałość o przedmioty codziennego użytku. Na szczególną uwagę zasługuje kuchnia. To tam personel spożywa posiłki i regeneruje siły. 

Profesjonalny wizerunek 

Czyste miejsce pracy to dla potencjalnego klienta czysty biznes - nikt nie chce współpracować z osobami, których przestrzeń pracy sprawia wrażenie brudnej i zaniedbanej. Panujący w niej bałagan nie jest najlepszą wizytówką firmy.  W brudnych dyskontach zmniejsza się liczba klientów, a w placówkach medycznych - pacjentów. Utrzymywanie porządku i higieny w pracy wpływa na profesjonalny wizerunek.

Podsumowanie

Każda przestrzeń, w której odbywa się praca, począwszy od małego biura po wielkie galerie handlowe, wymaga zachowania higieny i porządku. Zapewnienie czystości to wymóg w trosce zarówno o pracownika, jak i o klienta. Jeśli zdecydujesz się skorzystanie z usług firm sprzątających, masz większą gwarancję, że zostanie to wykonane starannie, przy użyciu najlepszych środków. Nie musisz angażować pracowników i wymagać, żeby zostali po godzinach. Wystarczy, że powierzysz przestrzeń swojej firmy fachowcom. Powodzenia!

Krok 1

Składasz zlecenie on-line
– oszczędzasz czas!

Krok 2

Wybierasz odpowiednią dla siebie ofertę
– oszczędzasz pieniądze! (środki)

Krok 3

Akceptujesz i oceniasz wykonanie usługi
– i posprzątane!

Krok 4

Za usługę płacisz on-line
– czysty business!

Zamów usługę sprzątania Zadzwoń